Az orosz templomok, amelyek szögek nélkül épültek
Egy kis orosz szigeten büszkén áll két figyelemre méltó templom, amelyek mellőzik a hagyományos építési technikákat. Ez az évszázados építészeti csoda a Kizsi-szigeten található, két fatemplommal és egy nyolcszögletű harangtoronnyal büszkélkedhet, amelyek a 18. századi orosz építészet lényegét testesítik meg.
Nevezetesen az Átváltoztatás temploma, a sziget nagyszerű központi eleme, amely félelmetes jelenlétével hívja fel magára a figyelmet. A templom 120 láb magasra emelkedő, 22 kupolával díszített homlokzata a napfényben ragyog. A korabeli mesteremberek egy különleges gyakorlatot követtek. A szögek és acélmerevítések mellőzésével kizárólag egymásba illesztett fatörzseket használtak, hogy biztosítsák a templom stabilitását, számolt be az Ancient Origins.
Ez a hagyomány figyelemre méltóan hosszú élettartamot biztosított az épületnek, amely egészen a 19. századig fennmaradt. Ekkor az aprólékos restaurálási munkálatok újra életet leheltek a megkopott épületekbe. Történelmi jelentőségének elismeréseként a Kizsi-sziget 1990-ben felkerült az UNESCO világörökségi listájára. Ma ez a sziget egy szabadtéri múzeum, amely egy letűnt korszak építészeti leleményességét őrzi magában. Talán csak mendemonda, de mégis érdekes az a történet, amely szerint az építmény befejezésekor a vezető építőmester ünnepélyesen a vízbe dobta a fejszéjét, és ezzel páratlannak és örökkévalónak nyilvánította azt.
Itt van még több építészet, érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban